Koulumme opettajien tiedot löydät tältä sivulta. Parhaiten saat heihin yhteyden Wilma-viestillä. Voit olla yhteydessä myös sähköpostitse.
Opettajat
Hallinto
Koulusihteeri
Salla Salo
Taloussihteeri
Hanna Vatanen
Opinto-ohjaaja
Veera Aalto
Opinto-ohjaus (peruskoulu)
Opinto-ohjaaja
Telle Knuuttila
Opinto-ohjaus (peruskoulu, lukio)
Opettajat
Kirsi Ahlgren
Uskonto, katsomusaineet (peruskoulu, lukio), historia (peruskoulu)
Anne-Mari Alen
Ruotsi (peruskoulu)
Pauliina Chhetri
Liikunta ja terveystieto (peruskoulu)
Kirsi Dragunoff
Kemia, matematiikka (peruskoulu)
Erityisopettaja
Emma Eerolainen
Erityisopettaja (peruskoulu)
Teppo Harju
Fysiikka (lukio)
Iitu Heikkinen
Koulunkäynninohjaaja
Antti Heinonen
Liikunta (peruskoulu)
Otso Jarva
Fysiikka, matematiikka, kemia (peruskoulu)
Leila Jokela
Historia (lukio)
Minna Jääskinen
Kotitalous, terveystieto (peruskoulu)
Tanja Kaappola
Fysiikka, kemia, science (peruskoulu), matematiikka, kemia (lukio)
Anna Kairema
Matematiikka (lukio)
Anne Kallela
Kotitalous, terveystieto (peruskoulu)
Erityisopettaja
Nadja Karvonen
Laaja-alainen erityisopetus (peruskoulu)
Jussi Kaskinen
Suomen kieli ja kirjallisuus (peruskoulu, lukio)
Marianne Kiiskinen
Musiikki (peruskoulu, lukio)
Jari Koljonen
Kuvataide (peruskoulu), ilmaisutaito (lukio)
Saarah Korpi
Islamin uskonto, katsomusaineet (peruskoulu, lukio)
Salli Kulmala
Kuvataide (peruskoulu, lukio), ohjelmointi (lukio)
Harri Kuokkanen
Matematiikka (peruskoulu), filosofia (lukio)
Saaramaria Lehtisyrjä
Suomen kieli ja kirjallisuus ja suomi toisena kielenä ja kirjallisuus (peruskoulu)
Anne Lempiäinen
Venäjä (lukio)
Tuija Leppämäki
Suomi toisena kielenä ja kirjallisuus (peruskoulu, lukio)
Erityisopettaja
Sini-Tuisku Löhönen
Erityisopetus (lukio)
Lukion opiskelijakunnan ohjaava opettaja
Kaisa Mansikka
Suomen kieli ja kirjallisuus (peruskoulu)
Elisa Mehtälä
Biologia, maantiede (lukio)
Kata Melajärvi
Suomen kieli ja kirjallisuus (lukio)
Inkeri Miekkavaara
Englanninkielisten luokkien ja kansainvälisen toiminnan koordinaattori, Englanti (peruskoulu)
Leena Mikkilä-Huttunen
Ortodoksinen uskonto (peruskoulu, lukio)
Reeta Oksa
Maantieto ja biologia (peruskoulu)
Anna Parviainen
Maantieto, biologia (peruskoulu), terveystieto (peruskoulu, lukio)
Iiro Peltola
Matematiikka, fysiikka, kemia (peruskoulu), matematiikka (lukio)
Nora Pircklén
Biologia, maantieto, science (peruskoulu)
Ritva Pulkkinen
Ruotsi (lukio)
Johanna Raiskio
Ruotsi, psykologia (lukio)
Vesa Randelin
Historia, yhteiskuntaoppi (peruskoulu)
Tomi Riikonen
Yhteiskuntaoppi, historia (lukio)
Susanna Saares
Englanti (peruskoulu, lukio), työelämäopinnot (lukio)
Juha Saarinen
Liikunta (lukio, peruskoulu)
Tanja Semeri
Matematiikka (lukio)
Elina Sjöholm
Kemia (lukio)
Hanna Sundqvist
Englanti, historia, yhteiskuntaoppi (peruskoulu)
Juha-Matti Tammela
Suomen kieli ja kirjallisuus (lukio)
Henna Tamminen
Englanti (lukio)
Ville Tilvis
Matematiikkalukion linjanjohtaja, Matematiikka (lukio)
Arja Tingstad
Matematiikka (peruskoulu)
Marja Toivonen
Tekstiilityö (perukoulu), Peruskoulun oppilaskunnan ohjaava opettaja
Ronja Tuikka
Espanja (peruskoulu, lukio), ruotsi (peruskoulu)
Topi Törmä
Matematiikka, fysiikka, kemia (peruskoulu)
Saana Valli
Suomen kieli ja kirjallisuus (peruskoulu)
Pekka Vatanen
Suomen kieli ja kirjallisuus ja suomi toisena kielenä ja kirjallisuus (peruskoulu)
Kaj Veckman
Elämänkatsomustieto (peruskoulu, lukio)
Hanna Vessman
Biologia, maantieto (peruskoulu), terveystieto (peruskoulu, lukio)
Sini Vettenranta
Englanti, ranska (peruskoulu)
Aino Wigrén
Historia, yhteiskuntaoppi, katsomusaineet (peruskoulu)
Tukihenkilöstö
Kouluisäntä
Jouni Ahlgren
Kuraattori
Emilie Bollström
Kuraattori
Maija Halme
Opiskelijakunnan hallituksen ohjaava opettaja
Emäntä
Merja Hiidenvesi
Psykologi
Ulriika Salo
IT-tuki
Anu Vahtera
It-tukihenkilö
Terveydenhoitaja
Jade Varala
Paikalla ma-pe. Vastuualue peruskoululaiset.
Terveydenhoitaja
Neea Yli-Anttila
Paikalla ma-ke. Vastuualue lukiolaiset.